MENU

Zeus

Odmiana pastewna, wczesna, niewrażliwa na opoźniony siew, może być uprawiana na nasiona i na zielonkę, szczególnie zalecana na poplony ze względu na szybkie tempo wzrostu i dużą masę zieloną. Rośliny wysokie, rozgałęziające się, kwiat kremowy, strąki całkowicie niepękające. Nasiona białe, MTN 150g, o średniej zawartości białka ok.32% i niskiej zawartości alkaloidów. Plon ok. 28dt/ha. Wysiew na nasiona między 20 III a 10 IV w ilości 145 -160 kg/ha, 100 roślin na 1m2. Nawożenie: pod orkę zimową w ilości 60-80 P2O5 kg/ha i 80-100 K2O kg/ha.

Tango - Nowość

- wysoki potencjał plonowania, wysoka odporność na choroby, wczesna, mało wrażliwa na opóźnienie terminu siewu,  mało wrażliwy na suszę, wysoka zawzrtość białka

Kalif

Odmiana pastewna, średniowczesna, niewrażliwa na opoźniony siew, może być uprawiana na terenie całego kraju. Rośliny średniej wysokości, rozgałęziające się, kwiat biały, strąki niepękające. Nasiona białe, średniej wielkości, MTN 160g, o  zawartości białka ok.30%,  niskiej zawartości alkaloidów. Plon ok. 32 dt/ha. Wysiew na nasiona między 20 III a 10 IV w ilości 150 -170 kg/ha, 100 roślin na 1m2. Nawożenie: pod orkę zimową w ilości 60-80 P2O5 kg/ha i 80-100 K2O kg/ha.

Dalbor

Dalbor - bezkonkurencyjny w plonie nasion i białka odmiana pastewna wczesna, niewrażliwa na opóźnienie siewu, rozgałęziająca się i równomiernie dojrzewająca. Najwyższy ze wszystkich odmian łubinu wąskolistnego plon nasion i plon białka. Rośliny średniej wysokości, sztywne, o kwiatach niebieskich i strąkach niepękających. Polecana do uprawy na terenie całego kraju. Nasiona o nieco podwyższonej zawartości białka i bardzo niskiej (jednej z najniższej) zawartości alkaloidów , wymaga obsady 100 roślin/m, tj. 130-170kg/ha przy uprawie na nasiona.

Regent

bardzo plenna odmiana pastewna,  najsłodsza ze wszystkich odmian, odmiana bardzo wczesna i niewrażliwa na opóźnienie siewu, roślinystrąk odporny na pękanie o przeciętnej wysokości, bardzo sztywne